Alkomat Promiler AL 5500

Nowoczesny alkomat półprzewodnikowy ALl5500 W ofercie Polskiego Centrum Kalibracji znajdziesz różne rodzaje alkomatów, które pomogą Ci błyskawicznie ocenić stan trzeźwości osoby planującej usiąść za kółkiem. Jednym z modeli dostępnych w ofercie sklepu jest alkomat półprzewodnikowy AL5500 renomowanej marki Sentech. To doskonały wybór, jeśli szukasz podręcznego urządzenia do użytku osobistego, które możesz zabrać ze sobą w podróż. Model wyróżnia wyjątkowo nowoczesny design z czytelnym, dużym wyświetlaczem typu LCD, który ułatwia odczyt pomiaru. Wysokiej jakości sensor gwarantuje dużą precyzję Twoich pomiarów, dzięki czemu możesz czuć się pewnie, planując podróż samochodem. Alkomat wyposażono także w praktyczne sygnały dźwiękowe, które wpływają na duży komfort użytkowania. Informują one o:
  • rozpoczęciu i zakończeniu pomiaru
  • błędnie wykonanym pomiarze
  • konieczności kalibracji
  • rozładowanej baterii
KUP TERAZ
W zestawie razem z alkomatem znajdziesz aż sześć wymiennych ustników. Urządzenie automatycznie wyłącza się po minucie nieużywania, co zwiększa wytrzymałość baterii. Pamiętaj, że każde urządzenie wymaga systematycznej kalibracji, aby zapewnić jak największą precyzję pomiaru alkomatu. Nasz sklep internetowy Polskie Centrum Kalibracji oferuje usługi w tym zakresie, jak również opcję serwisowania zakupionego przez Ciebie sprzętu. Zalecany okres kalibracji dla modelu ALl5500 wynosi 6 miesięcy, co odpowiada liczbie około 250 dokonanych pomiarów. Urządzenie wyposażono w licznik, co pozwoli Ci lepiej zadbać o dokładność alkomatu.
Alkomat jest odpowiednio wyskalowany oraz spełnia wymagania dyrektywy UE dla tej kategorii urządzeń. Jeśli szukasz sprawdzonego i niezawodnego urządzenia o stylowym wyglądzie, zapoznaj się z naszą ofertą.

Czym są alkomaty półprzewodnikowe?

Alkomaty półprzewodnikowe są jednym z najbardziej popularnych typów urządzeń podręcznych, które umożliwiają szybki pomiar trzeźwości. Sensor półprzewodnikowy wskazuje pomiar dzięki wbudowanej elektrodzie, na której wydychany z powietrzem alkohol lega utlenieniu. Czujnik wykrywa cząsteczki etanolu w wydychanym powietrzu i na tej podstawie jest w stanie wyliczyć ilość spożytego alkoholu. Wynik pomiaru jest podany z dokładnością do 0,1 promila. Główną zaletą alkomatów półprzewodnikowych jest ich niewygórowana cena; są one także ogólnodostępne do sprzedaży indywidualnej. Z uwagi na dużą wrażliwość tych alkomatów zaleca się dokonywać prób w pewnym odstępstwie czasowym od spożywania posiłków, a także palenia tytoniu, ponieważ te czynniki mogą zaburzyć pracę sensora.